Wobec sytuacji epidemiologicznej nasza poradnia realizuje usługi w nieco zmienionej formie. Dlatego też, każdorazowo przed umówiniem daty spotkania, zostaną Państwo poinformowani mailowo lub telefonicznie o warunkach przebiegu wizyty. Aktualna oferta poradni znajduje się TUTAJ.

DIAGNOZA W KIERUNKU CAŁOŚCIOWYCH ZABURZEŃ ROZWOJOWYCH

Podczas spotkania diagnostycznego wykonywane jest najpierw badanie ADOS-2 (protokół obserwacji do diagnozowania zaburzeń ze spektrum autyzmu), a następnie przeprowadzany jest wywiad z rodzicami. W spotkaniu bierze udział dwóch specjalistów. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, dziecko kierowane jest na dodatkowe badania i/ lub na konsultację psychiatryczną. O przebiegu diagnozy więcej informacji - TUTAJW NASZEJ PORADNI BADANIE ADOS-2 WYKONUJEMY PODCZAS KAŻDEJ DIAGNOZY W KIERUNKU CAŁOŚCIOWYCH ZABURZEŃ ROZWOJOWYCH! 

Czas spotkania: 120 - 180 min.  

Konsultacje psychiatryczne odbywają się poza siedzibą PORADNI. 

 

PROGRAM EDUKACYJNO-TERAPEUTYCZNY

Proponujemy osobom, które rozpoczynają pracę z dzieckiem. W spotkaniu bierze udział jeden lub dwóch specjalistów. Poszczególne ćwiczenia są najpierw prezentowane przez instruktora, następnie rodzice pracują z dzieckiem pod okiem terapeuty. Podczas spotkania ustalane są dalsze cele edukacyjne i terapeutyczne oraz podejmowane są próby rozwiązywania aktualnych problemów. 

 Czas spotkania: 90 min.

Możliwość przeprowadzenia konsultacji za pośrednictwem SKYPE

 

WIZYTY DOMOWE/ W PRZEDSZKOLU/ SZKOLE

Na terenie Trójmiasta i okolic przeprowadzamy obserwację dziecka w naturalnym dla niego środowisku. Możliwość spostrzeżenia pełnego repertuaru aktywności i zachowań dziecka.  

Czas spotkania: 60 min

 

TESTY DIAGNOZUJĄCE POZIOM FUNKCJONOWANIA DZIECKA

Przeprowadzenie odpowiedniego testu daje możliwość określenia mocnych i słabych stron dziecka. Dzięki temu możemy opracować indywidualny program terapeutyczny wyrównujący deficyty.

Czas spotkania: zależny od wykonywanego badania

Dostępne testy:

- Skala Inteligencji Stanford-Binet 5

- Test IDS-P: Skala Inteligencji i Rozwoju dla Dzieci w wieku przedszkolnym (od 3 do 5 roku życia)

- Test IDS: wszechstronna ocena zdolności i kompetencji (od 5 do 10 roku życia)

- Test KORP 

- Profil psychoedukacyjny PEP-R

- Gotowość szkolna

- M-CHAT-R

- ADOS-2

 

WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU DZIECKA

Odbywa się w wymiarze 4 godzin w miesiącu. Na początku zawsze przeprowadzany jest profil psychoedukacyjny PEP-R (w ramach zajęć WWR), na którego podstawie ustalany jest program edukacyjno-terapeutyczny. W spotkaniu bierze udział jeden lub dwóch specjalistów. Poszczególne ćwiczenia są najpierw prezentowane przez instruktora, następnie rodzice pracują z dzieckiem pod okiem terapeuty.

 

ZAJĘCIA GRUPOWE: KSZTAŁTOWANIE UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH

Zajęcia prowadzone w małych grupach dla dzieci z zaburzeniami zachowania, z trudnościami w nawiązywaniu relacji społecznych, nieśmiałych, wycofanych, dla dzieci z autyzmem lub zespołem Aspergera.  Stosujemy aktywne metody: praca w kręgu, praca w małych grupach, burza mózgów, rysunki, psychodrama, twórczość plastyczna, gry i zabawy, śpiew, swobodne wypowiedzi uczestników według podejścia Kształtowania Umiejętności A. Goldsteina.

Czas spotkania: 1 raz w tygodniu (również w soboty!) - 45 min (cykl 20 zajęć)

docxPobierz formularz zgłoszeniowy

 

ZAJĘCIA GRUPOWE: KLUB MALUCHA

Zajęcia prowadzone są w małych grupach (do 4 osób) dla dzieci z diagnozą Autyzmu lub innymi trudnościami w rozwoju i są realizowane w cyklu 10 spotkań. W trakcie zajęć skupimy się na nauce konkretnych umiejętności, takich jak: naśladowanie, dopasowywanie, podążanie za poleceniami, współdziałanie w grupie. Zajęcia prowadzone przy użyciu metod i technik z zakresu Stosowanej Analizy Zachowania. 

Czas spotkania: 1 raz w tygodniu (również w soboty!) - 45 min (cykl 10 zajęć).

docxPobierz formularz zgłoszeniowy

 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ II SEMESTR:

Klub Malucha gr I - 9.00 i II gr 10.00

TUS gr - 9.00 i II gr 10.00

luty;  29

marzec;  07, 21, 28

kwiecień;  18, 25

maj;  09,16

 

KONSULTACJE ZE SPECJALISTĄ DLA RODZICÓW

Rodzice dzieci uczęszczających na zajęcia grupowe: „Kształtowanie Umiejętności Społecznych” mogą skorzystać w tym czasie z porad specjalisty (psychologa, oligofrenopedagoga). 

Czas spotkania: 45 min

 

SZKOLENIA DLA RODZICÓW DZIECI Z CAŁOŚCIOWYMI ZABURZENIAMI ROZWOJU

Nasza pradnia może zorganizować szkolenia dla rodziców, których wykładowcami będa doświadczeni terapeuci z IWRD, rodzice dzieci z autyzmem. Cel spotkań: przekazanie rodzicom praktycznych informacji dotyczących radzenia sobie z sytuacjami dnia codziennego i podstawowymi zasadami prowadzenia terapii w domu. 

Oferta takich szkoleń, jest zamieszczana na naszej stronie i na FB. 

 


FUNDACJA IWRD
ul. Malczewskiego 139, 80-114 Gdańsk

tel: 58 341 44 41, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2015 - 2017 Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka

Projekt strony: Studio WWW, Projektowanie stron www

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.